.

Shaman King (Recenze)

30. srpna 2012 v 13:27 | Mitsuki-chan |  Anime recenze
Název: Shaman King
Žánr: Comedy, Fantasy, Shounen, Supernatural, Superpower, Bojová umění
Počet epizod: 64
Rok: 2001 - 2002
Status: Dokončeno
Hlavní postavy: Asakura Yoh, Asakura Hao (Zeke), Oyamada Mortimer, Koyama Anna, Tao Len, Rio (Ryunosuke), Trey (Horohoro), Diethel Lyserg, Chocolove, Faust VIII., Tamara Tamao, Pilika, Millie, Ellie, Lilly, Sally, Sharona
Duchové: Amidamaru (Yoh), Bason (Len), Tokagero (Rio), Kori (Trey), Chloe (Lyserg), Ponchi a Konchi (Tamara), Eliza (Faust VIII.), Duch ohně (Hao), Mic (Chocolove)
Příběh:
Yoh je mladý šaman, který si z ničeho nedělá těžkou hlavu. Nejraději má spánek a cheesburger, ale ještě důležitější jsou pro něj jeho přátelé. Jedním z nich je také Morty. Chlapec malého vzrůstu, ale velké odvahy. Již brzo nadejde čas turnaje Krále šamanů, ale k tomu potřebuje strážného ducha... Stane se jím duch samurajského válečníka jménem Amidamaru. Jenže probojovat se do prvního kola nebude tak snadné, jak se zdálo, a Yoh se bude muset naučit nový způsob boje, aby se tak stalo a on získal osudový zvonek. Nakonec se mu to v poslední chvíli podaří, ale to je pouze začátek téhle složité cesty. Hned v prvním zápase prvního kola se utká se svým přítelem ze severu Treyem a vyhraje! Jenže aby se dostal do dalšího kola, musí vyhrát alespoň dva zápasy. Jenže hned zápas na to prohraje s Faustem, který využije jeho slabosti pro přátele. Následuje poslední zápas a také poslední naděje na úspěch a to s Lennym, se kterým se již dříve utkal a málem přišel o život. Nakonec to ale dopadne úplně jinak, než by kdo čekal a nakonec se všichni spojí, aby našli místo konání druhého kola - Doubí. Spolu s Yohem putují také Trey, Lenny a Rio. Anna s Mortym musí prozatím zůstat doma. Na letišti se poprvé setkají se Zekem, ale to ještě nemají ani tušení, jak moc silný je. A navíc, Yoh je jeho dvojče a spojuje je, podle Zeka, společný osud. Jejich letadlo havaruje uprostřed poště, ale za vším stojí parta pěti šamanek, který se je budou snažit zneškodnit a budou jim tak ztěžovat nalezení Doubí. Na cestě se k nim přidá zelenovlasý kluk jménem Lyserg, ale nezůstane s nimi dlouho. Když se dozví, že Yoh je Zekův bratr, odmítá ho chránit a odejde spolu se Spravedlivými a jejich vůdkyní - Železnou pannou Jeanne. Lysergovo místo brzy zaplní rádoby vtipný Choco. Anna jim brzy doručí Knihu šamanů, která posílí jejich sílu. Spolus ní přichází také Morty a Faust, který se díky Anně stal dobrým. Nakonec se všichni společně dostanou do Doubí, kde se všichni rozdělí do týmů po třech. Ale celý souboj je nakonec narušen Zekem, který se snaží zmocnit Krále duchů, ale k tomu potřebuje Yoha. Yoh a jeho přátelé Zeka následují do Hvězdné svatyně, kde Král duchů sídlí. Ale Zeke si je naprosto jistý svou výhrou a také tím, že se s ním Yoh spojí a spolu tak naplní jejich osud.


Můj názor:
Ano, na tohle anime jsem skutečně koukala s českým dabingem, protože ten originální se mi sakra nelíbil. :D Nejprve jsem ho samozřejmě viděla na Jetixu už před nějakou dobou, ale už jsem si ho moc nepamatovala, tak jsem se na něj podívala znovu. Stále se mi nepřestal líbit Yoh a Hao. xD Opět jsem si kousala nehty napětím, při sledování závěrečních dílů... Rozhodně se jedná o vydařené anime a pokud máte času nazbyt a máte rádi napětí a akci protkanou humorem, tak doporučuji shlédnout tohle 64-dílné anime.

Hodnocení:
93%

Ke stažení:
KŠ (01-10)...................KŠ (11-20)
KŠ (21-30)...................KŠ (31-40)
KŠ (41-50)...................KŠ (51-64)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Anime-Manga