.

Září 2012

Code Geass Hangyaku no Lelouch (Recenze)

30. září 2012 v 16:44 | Mitsuki-chan |  Anime recenze
Název: Code Geass Hangyaku no Lelouch (15+)
Žánr: Mecha, Action, Sci-fi, Superpower, Bishounen
Počet epizod: 25
Rok: 2006 - 2007
Status: Dokončeno
Hlavní postavy: Lamperouge Lelouch - Zero, Kururugi Suzaku, Kouzuki Kallen, C.C., Nanali Lamperouge, Lloyd Asplund, Cecile Croomy, princ Schneizel, princ Clovis, princezna Cornelia, princezna Euphemia, Diethard Ried, Ougy Kaname, Shirley Fenette, Jeremiah Gottwald, Milly Ashford, Rivalz Cardemonde, Nina Einstein, Rakshata Chawla, Mao
Příběh:
Velká Británie napadla a ovládla Japonsko, které je nyní známo pod jménem Area 11. Japonci ztratili kromě občanství také práva a vznikají teroristické složky. Lelouch je Britský zapomenutý princ, student na akademii a zároveň člen studentské rady. Má mladší sestru Nanali, která přišla o zrak a možnost chodit. Lelouch chce jediné - pomstít svou matku a vytvořit bezpečný sen pro svou sestru. Náhodou zachrání zelenovlasou dívku jménem C.C., od které získá záhadnou moc jménem Geass. Právě pomocí Geassu se ocitne mnohem blíže splnění svého snu, protože mu tato moc umožňuje dát příkaz, který není možné neuposlechnout. Stává se tedy vůdcem teroristické organizace, jako maskovaný génius říkající si Zero.

REBORN!(手書きMAD)

28. září 2012 v 12:05 | Mitsuki-chan |  AMV
To je tak... KAWAII!!! ^^

Kresby Mitsuki-chan #01

22. září 2012 v 20:45 | Mitsuki-chan |  Fanart
Tyhle kresby jsem již přidala na blog upirideniky-damon, ale jelikož se jedná o kresby anime postaviček, přidávám je i sem. :-) Pokud by jste chtěli zvěřejnit vaše kresby, stačí napsat na e-mail anime-ai@centrum.cz :-) Budu jen ráda ^^

Můj oblíbený.. Asakura Yoh z Krále šamanů... ^^ Ano, o hodinách ve škole byla velká nuda :D Jinak cca 6 hodin práce... :D

Shuichi Shindo z Gravitation podle předlohy z mangy. Také kolem 6 hodin.. :)

Cosplay || Rozcestník

21. září 2012 v 17:47 | Mitsuki-chan


CMV (Cosplay Music Video)

Sekai Ichi Hatsukoi - Flesh CMV

21. září 2012 v 17:35 | Mitsuki-chan |  CMV
Miluju tyhle cosplay music videa... ^^ Obzvláště, když jsou vydařené a tohle je jedno z nich. :) Je na pár Masamune/Ritsu z anime Sekai-ichi Hatsukoi. Dostala jsme se k němu díky Nio-chan, která mi na něj poslala odkaz. :-)

Hymna yaoi fanynek - CZ SUB

17. září 2012 v 15:51 | Mitsuki-chan |  Others
Již dávno jsem tak nějak courala po youtube a narazila na tohle video.... Víc k tomu netřeba říkat, myslím si, že každá yaoistka už stejně zná. ;)

Baka to Test to Shoukanjuu Ni! (Recenze)

13. září 2012 v 15:54 | Mitsuki-chan |  Anime recenze
Název: Baka to Test to Shoukanjuu Ni! (12+)
Žánr: Comedy, School Life, Ecchi, Romance, Superpower
Počet epizod: 13 + 2 OVA
Rok: 2011
Status: Dokončeno
Hlavní postavy: Yoshii Akihisa, Himeji Mizuki, Shimada Minami, Sakamoto Yuuji, Tsuchiya Kouta, Kirishima Shouko, Kinoshita Hideyoshi, Kinoshita Yuko, Aiko Kudo
Příběh:
Prázdniny utekli jako voda a Yoshii a jeho přátelé se vrací zpět do školy, tentokrát však již do druhého ročníku. Mizuki a Minami nepřestávají usilovat o srdce svého "hloupého" spolužáka. Kouta je stále vášnivým fotografem a stále se ve svém umění schánění informací a tajného sledování zlepšuje. Shouko žárlivě trestá Yuujiho při každém pohledu na jinou dívku a stále více usiluje o jejich svatbu.

SHINee - Sherlock

10. září 2012 v 16:20 | Mitsuki-chan |  SHINee
Tahle písnička je první, co jsem od nich slyšela a doslava jsem se do ní zamilovala.... Jsem schopná jí poslouchat několikrát za sebou pořád dokola. :-) Jsou prostě úžasní a navíc i pěkní. :-) Naprosto obdivuju to, jak dokážou tancovat a ještě u toho zpívat...

Pocky ^^

9. září 2012 v 16:04 | Mitsuki-chan |  Others
Snad každý Otaku zná pocky. Pocky jsou tyčinky máčené ve sladké polevě a existuje jich řada druhů, jako například jahodové, oříškové, vanilkové, banánové, ..., ale nejznámější jsou čokoládové. ^^ Vyrábí s ejiž od roku 1966 japonskou firmou Ezaki Glico. Pro Evropu byl název Pocky změněn na Mikado. Právě pod tímto názvem je na českém trhu sežene v několika supermarketech. U nás je mají například v Bille za 39,- a v Albertu za 2590,-.
Rozhodla jsem se také, že v nejbližší době vyzkouším udělat své vlastní pocky, protože utrácet za ně tolik peněz už mě nebaví... Našla jsem jeden skvělý recept, podle kterýho to budu zkoušet... Recept najdete ZDE.
Jen tak pro zajímavost, TOHLE jsou oficiální stránky Pocky.

Pocky se dají jíst samozřejmě normálním způsobem, ale dle mého názoru je zábavnější Pocky game. ^^ Pro ty z vás, jež nevíte o co jde, se to pokusím vysvětlit. Pocky game se hraje ve dvou (v jiném počtu si to neumím představit a ani to snad nejde xD), přičemž každý z dvojice má v ústech opačný konec Pocky tyčinky a oba se snaží o to, sníst více než ten druhý. Většinou se setkají někde uprostřed a skončí to polibkem. :D Opravdu skvělá seznamovací hra, která jistojistě i pobaví. ^^ Pro lepší představu sem dávám i video.

A na závěr...

Anime žánry

5. září 2012 v 16:14 | Mitsuki-chan
Ne všichni jistě víte, co znamenají jednotlivé žánry v anime, které píšu do recenzí. Pokusím se vám to sem co nejjednodušeji sepsat. Žánry jsou seřazené abecedně a budou přibývat vždy, když přidám anime s nějakým novým druhem žánru. :-)


Anime-Manga